Kora kamienna

Kora kamienna

Kora kamienna jest to potoczna nazwa kruszywa produkowanego z gnejsu, czyli skały metamorficznej w barwach szarości, brązu, w paski. Charakteryzuje ją łupliwość i stosunkowa miękkość. Dzięki tym właściwością gnejs występuje w różnorakich formach i posiada szeroką gamę zastosowań w ogrodnictwie. Zaletą kory kamiennej jest również niska nasiąkliwość. Z tego powodu rośliny obsypane korą nie mają problemu z poborem wody. Ponadto skała gnejsowa ma ujemne PH, co oznacza, iż kora kamienna zakwasza ziemię i dobrze wpływa na rośliny lubiące glebę kwaśną. Jest idealna do wypełniania nawierzchni wśród iglaków. Pakowana w worki po 20 kg oraz big bag od 0,5t.

Frakcje: 11-32, 32-63
Worki: 20 kg – 16 zł
Cena za tonę: 550 zł

Cena za tonę:

Szeroki wybór kamieni

Odpowiednia kompozycja kamienii potrafi odmienić wygląd każdego ogrodu. Nasza szeroka oferta kamieni ogrodowych, budowlanych i brukowych sprawi, że zmienisz swój ogród w miejsce, o którym zawsze marzyłeś.

Wiedza i doświadczenie

Fachowe doradztwo przy wyborze kamieni. Wiedza wynikająca z wielu lat doświadczenia.

Bogata oferta

Szeroki wybór kolorów, frakcji i faktur kamieni pasujących do wykończenia każdej wymagającej inwestycji.

Hurt i detal

Obsługujemy klientów indywidualnych oraz biznesowych, niezależnie od wielkości zamówienia.

Transport

Nie martw się o transport. Przywieziemy zamówiony towar we wskazane przez Ciebie miejsce.

NeoKamień Stargard, Szczecin

Szeroki wybór kamieni dla Twojego domu, ogrodu i  budowy. Sprawdź bogatą ofertę NeoKamień Stargard i znajdź idealne kamienie do swojego projektu.