Kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy

W ogrodach stosujemy różnego rodzaju kamienie, od zwykłego otoczaka po kostkę granitową czy paski z piaskowca. Do ogrodzeń wykorzystujemy kamień murowy, kostkę granitową lub zwykły kamień polny. Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Rozróżnia się kilka rodzajów murów ogrodowych: mur dziki z kamieni o nieregularnych kształtach i wielkości, mur cyklopowy z kamieni dużych ociosanych jednak różnej wielkości, układanych przypadkowo, mur warstwowy z kamieni dużych, płaskich, ociosanych, czy też mur rzędowy z kamieni bardzo zbliżonej wielkości prostopadłościanów.

Otoczaki dobrze sprawdzają się przy rabatach, skalniakach czy też oczkach wodnych, wszędzie tam, gdzie zależy nam na większej harmonii. W ogrodach jednak chyba najlepiej prezentują się wapienie, szczególnie przy budowie kaskad wodnych, zapewne spływająca woda nie wypłucze go w bardzo widoczny sposób ale z pewnością co jakiś czas dostrzeżemy różnicę w rzeźbieniach. Grys wykorzystuje się do wysypywania czy to podjazdu, czy to alejek ogrodowych.

Szeroki wybór kamieni

Odpowiednia kompozycja kamienii potrafi odmienić wygląd każdego ogrodu. Nasza szeroka oferta kamieni ogrodowych, budowlanych i brukowych sprawi, że zmienisz swój ogród w miejsce, o którym zawsze marzyłeś.

Wiedza i doświadczenie

Fachowe doradztwo przy wyborze kamieni. Wiedza wynikająca z wielu lat doświadczenia.

Bogata oferta

Szeroki wybór kolorów, frakcji i faktur kamieni pasujących do wykończenia każdej wymagającej inwestycji.

Hurt i detal

Obsługujemy klientów indywidualnych oraz biznesowych, niezależnie od wielkości zamówienia.

Transport

Nie martw się o transport. Przywieziemy zamówiony towar we wskazane przez Ciebie miejsce.

NeoKamień Stargard

Szeroki wybór kamieni dla Twojego domu, ogrodu i  budowy. Sprawdź bogatą ofertę NeoKamień Stargard i znajdź idealne kamienie do swojego projektu.